O nas

Początki BUKOWIANKA to ośrodek wypoczynkowy średniej wielkości usytuowany w willowej cześci Muszyny zwanej Zazamcze. Został zbudowany tuż przed II wojną światową przez rodzinę Bukowskich (stąd nazwa) w stylu modernistycznym. Usytuowany jest u stóp Góry Zamkowej. Z okien oraz obszernych balkonów widać po drugiej stronie doliny potoku Szczawnik wzniesienie Mikowej z jedynym w Polsce naturalnym lasem lipowym ; Obrożyska, stanowiącym rezerwat przyrody. W głębi doliny roztacza się pięknym widokiem ciemny masyw Jaworzyny Krynickiej.

BUKOWIANKA posiada pokoje jedno-, dwu i trzyosobowe z łazienkami. Niektóre pokoje wyposażone są ponadto w telewizory. Na parterze znajduje sie obszerna świetlica z telewizją satelitarną (Polsat). W przyziemiu zaś - sala kominkowa połączona z pomieszczeniem kuchennym umożliwiającym przyrządzanie posiłków na miejscu.

MUSZYNA - miasto i uzdrowisko położone jest na wysokości ok. 450 - 520 m n.p.m., u ujścia Muszynki i Szczawnika do Popradu, przy linii kolejowej i szosie z Nowego Sącza do Krynicy. Ma łagodny klimat, dobre nasłonecznienie, piekne plaże zarówno na Popradzie, jak i na potoku Szczawnik. Posiada bogate źródła szczawno-alkaliczne i ziemno-żelaziste do picia i kąpieli. W mieście znajduje sie zakład przyrodoleczniczy oraz liczne sanatoria, a wskazania lecznicze obejmują choroby serca, żołądka, przemiany materii, kobiece i nerwowe.